SHARE
 

Anegada

 

Anegada

anegada-web2.jpg

Vzdálený svět jménem Anegada.

Anegada, ostrov pojmenovaný Španěly „Utopená země“, je jediným korálovým ostrovem v sopečném řetězci Britských Panenských ostrovů. Je přibližně 18 km dlouhý, 5 km široký a jeho nejvyšší bod se nachází pouhých 8,5 metrů nad úrovní moře.

Pláže a útesy: Ostrov obklopují velkolepé korálové útesy, včetně útesu Horseshoe Reef (Podkovní útes), který je třetím největším souvislým útesem východního Karibiku. Odlehlé písečné pláže jsou chráněné blízkým útesem.

 
anegada-web.jpg

Průzračné prameny probublávající z úpatí korálových útesů jsou útočištěm celé řady zvláštní fauny a flory, která je pro oblast Panenských ostrovů typická. Najdete zde například borovici kadidlovou, květiny Frangipani, řečík terebintový, limonky a divoké orchideje. Na naučné stezce u Bones Bight můžete pozorovat vzácné leguány, kteří pocházejí z ostrova Anegada, nebo poznávat exotické ptactvo u Nutmeg Point.

anegada-act-web.jpg

Příznivce potápění a šnorchlování potěší útesy s bludištěm tunelů a příkrých stěn, které jsou hojně obydleny rybami z čeledi jehlicovitých, ostnušíčkovitých, trnuchovitých, ploskozubcovitých a dalšími mořskými živočichy, zatímco ostatní si mohou užívat vodní sporty, sportovní rybolov či muškaření. Můžete také prozkoumat vraky řady španělských galeon, amerických pirátských lodí či britských válečných plavidel

exploring-sm.jpg

Anegada je nejvyhledávanější destinací kvůli celé řadě aktivit, ke kterým rozhodně patří kiteboarding, jachting, windsurfing, rybaření a další.

cowwreckanegada.jpg

Chcete si od všeho na chvíli odpočinout? Tento odlehlý ostrov nabízí výběr z řady příjemných vil, chatek a penzionů.