SHARE
 

Jost Van Dyke

 

Jost Van Dyke

church-pi.jpg

Tajemství je venku: Jost Van Dyke

Ostrov Jost Van Dyke pojmenovaný po holandském osadníkovi a bývalém pirátovi je charakteristický výrazně členitou scenérií a barvitým folklórem. Měří 6,5 x 5 km, má méně než 300 obyvatel a jeho nejvyšší bod dosahuje výšky 321 m. Je domovem aravackých indiánů, Karibů, Holanďanů, Afričanů a Britů. K významným obyvatelům ostrova patřili William Thornton, architekt budovy Kapitolu Spojených států amerických, a John Lettsome, zakladatel londýnské lékařské společnosti London Medical Society.

 
more-jvd-web.jpg

Vychutnejte si vyhledávanou kuchyni ostrova Jost Van Dyke, k níž patří grilování, západoindické placky „roti“, sendviče z létavých ryb a grilované čerstvé ryby a langusty. Klub Paradise je proslulý dušenými mušlemi a grilovanými žebírky, zatímco nejznámější míchaný drink Karibiku, „The Painkiller“, byl stvořen v baru The Soggy Dollar Bar. Přístav Great Harbour si získal světové renomé díky halloweenským a silvestrovským oslavám, kdy je plný jachet.

snorkelling-lpb.jpg

V této části Panenských ostrovů můžete prozkoumat rozvaliny cukrovaru zarostlé vegetací, staré cesty křižující napříč ostrovem a přírodní vířivou vanu, kterou v oblasti East End vytvarovalo moře, nebo pozorovat velryby a delfíny.

sailing-pi.jpg

Ostrov je dějištěm světově proslulé silvestrovské oslavy Foxy's Old Years Eve Party a závodů plachetnic a má řadu osvěžujících plážových barů. Tichý ostrov Jost Van Dyke se probouzí, aby odhalil dosud nepoznanou zábavu

soggydollarjostvandyke-sm.jpg

Ubytujte se na ostrově Jost Van Dyke v jednom z hotýlků, některé z prostých chat nebo v kempu White Bay anebo jej navštivte lodí či trajektem z nedalekého ostrova Tortola.