SHARE
 

A-Z

 

A-Z

azpict.jpg

Abychom Vám usnadnili výběr vaší dovolené snů na - pro nás - 60 nejkrásnějších ostrovech v Karibiku, shromáždili jsme pro vás celou řadu užitečných informací.

Autopůjčovny
Protože na ostrovech neexistuje kromě taxi služby žádná veřejná doprava, doporučuje se pronajmout si na výlety auto. K tomu je potřeba při pobytu / pronájmu max. do 30 dní předložit řidičský průkaz. Chcete-li si pronajmout auto, musí vám být alespoň 25 let. Podrobné informace najdete zde.

Bezpečnost
Životní standard obyvatel je vysoký, a proto je podíl kriminality velmi nízký. Stále ještě najdete hotely, kde se nezamykají dveře, ale pro vaše pohodlí jsou pokoje vybaveny malým sejfem. Mnoho obyvatel ani nezamyká své domy nebo byty při odchodu do práce.

Cestovní kanceláře
Přehled cestovních kanceláří pořádajících cesty na Britské Panenské ostrovy najdete zde.

Cizí měny
Cizí měny nebo americké dolary mohou být dováženy v neomezeném množství.

Časové pásmo
Čas na Britských Panenských ostrovech je v zimě o pět hodin pozadu za středoevropským časem. V létě činí rozdíl šest hodin, protože se nepřechází na letní čas.

Diplomatické zastoupení
Za vízové záležitosti je odpovědné britské zastupitelství v Praze. Na Panenských ostrovech není žádné české zastupitelství.
Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska
Thunovská 14, 118 00  Praha 1
Tel: 257 402 111
Fax: 257 402 296
E-mail: info@britain.cz
Provozní hodiny: po-pá 08,30 - 12,30, 13,30 – 17,00

Dovoz
Bez cla smí být dovezeno:
200 cigaret, 50 doutníků nebo 200 g tabáku
2 litry alkoholu
60 ml parfému
Návštěvníci si mohou na Britské Panenské ostrovy přivézt v omezené míře potraviny. Z důvodu celosvětového nebezpečí slintavky a kulhavky a také nemoci šílených krav je dovoz masných produktů zakázán zákonem. Ve výjimečných případech může být podána žádost o povolení na ministerstvu zemědělství. Rozhodnutí o povolení stojí 25 USD. Další informace: Ministerstvo zemědělství +1 284- 495 2532. Náklady na dovoz potravinových produktů se pohybují mezi 5 % - 15 % hodnoty zboží.

Elektrické přístroje
Elektrické napětí je 110 V. Pro zásuvky je nutný americký adaptér, který si ve většině hotelů můžete vypůjčit. 

Festivaly a akce
Návštěva Britských Panenských ostrovů se vyplatí obzvláště během velkých akcí, které vyjadřují prostřednictvím mnoha hudebních a kulinářských lahůdek typickou karibskou radost ze života. Zde je malá ochutnávka:
Bomba's Full Moon Party se slaví o každém úplňku v Bomba's Surfside Shack na ostrově Tortola.
Již více než 30 let startují vždy v březnu/dubnu stovky plachetnic na BVI Spring Regatta, jedné z největších akcí plachetnic v Karibiku.
Počátkem července žijí ostrovy ve znamení windsurfingu během akce HIHO, která trvá celý týden.
V posledním červencovém týdnu se koná největší slavnost na ostrovech, karneval Britských Panenských ostrovů – Festival svobody. Slaví se zrušení otroctví, a to celé dva týdny s průvody, sportovními soutěžemi a množstvím hudby.
Další akce najdete v našem kalendáři akcí.

Gastronomie
Kuchyně je většinou směsí dobrých mezinárodních jídel a místních pokrmů s karibským kořením. V soutěži „A Taste of the Caribbean" v říjnu 1997 v Portoriku vyhráli kuchaři z Panenských ostrovů sedm zlatých medailí. Přední hotely jako Peter Island Resort, Biras Creek Hotel, Bitter End Yacht Club a Rosewood Little Dix Bay přesvědčily porotu svým kuchařským uměním. Z dvaceti zúčastněných karibských států dokázal vyhrát další zlatou medaili pouze tým z Portorika. Nejlepší kuchyni si návštěvníci vychutnají v 300 let starém cukrovaru, v hotelu „Sugar Mill Hotel" na ostrově Tortola. Kromě toho je zde mnoho malých, ale dobrých restaurací.
Typickou místní specialitou je polévka z kozího a skopového masa (goat water) s fungi (kukuřičnými knedlíčky). Kromě koktejlu známého jako „BVI Painkiller" je zvláštností likér z guávových bobulí vyráběny pouze na zdejších ostrovech. Tyto bobule používané k výrobě likéru nemají nic společného s guavou. Likér se tradičně vyráběl na Vánoce, ale dá se koupit celý rok.

Hlídání dětí
Služba hlídání dětí se postará o odpočinek rodičů a o zábavu dětí. Kvalifikované chůvy jsou k dispozici na ostrovech Tortola a Virgin Gorda a jsou připraveny v hotelech a vilách kdykoli pečovat o děti hostů a hrát si s nimi. Na www.tropicalnannies.com si můžete rezervovat chůvu již před odjezdem z Evropy.
Internet
Kromě většiny větších hotelů si můžete přečíst své e-maily také v následujících internetových kavárnách:
Gift Shop, Anegada
Trellis Bay Cyber Cafe (Boardsailing BVI), Beef Island
Copyright Systems, Road Town, Tortola
Caribbean Connections, Road Town, Tortola
Caribbean Wave, Road Town, Tortola
Caribbean Printing, Road Town, Tortola
The Pub, Road Harbour, Tortola
Nanny Cay Marina, Tortola
Virgin Gorda Yacht Harbour, Spanish Town, Virgin Gorda
Leverick Bay Resort, North Sound, Virgin Gorda
Bitter End Yacht Club, North Sound, Virgin Gorda - OD 16.6. 2015 UZAVŘEN !!!
Marina, Peter Island Resort
Christine's Bakery, Great Harbour, Jost Van Dyke

Jachty
Rozsáhlý seznam charterových společností, u kterých si můžete pronajmout jachtu, najdete na naší stránce o pronájmu jachet.

Jízda autem
Na ostrovech se jezdí vlevo. Volant v autech je však stejně jako v Evropě na levé straně. Díky nízké hustotě provozu nepředstavuje jízda autem žádný problém.

Kdy cestovat
Na ostrovech vládne celý rok teplé tropické klima s teplotami mezi 24°C a 32°C. Na podzim je třeba počítat s častějšími dešťovými přeháňkami, které jsou většinou pouze krátké. Hlavní sezóna je od půli prosince do půli dubna, ostrovy je ovšem možné navštívit celoročně. Mimo hlavní sezónu nabízejí hotely někdy až 40% slevu.

Kempování
Na Britských Panenských ostrovech existuje několik kempů, kde můžete přenocovat v postavených stanech nebo ve svém vlastním. Kempování ve volné přírodě je na Britských Panenských ostrovech zakázáno.
Anegada Beach Campground, Anegada
Tel.:(+1 284)495-9466
20-30 USD za noc ve stanu
7 USD s vlastním stanem
Brewers Bay Campground, Tortola
Tel:+1 (284) 494 3463
35 USD za noc ve stanu
10 USD ve vlastním stanu
Mac's Place Camping, Anegada
Tel:+1 (284) 495 8020
25-45 USD za noc ve stanu
White Bay Campgroud, Jost Van Dyke
Tel: +1 (284) 495 9312
25 USD za noc ve stanu
35-45 USD za noc v chatce
15 USD s vlastním stanem

Klima a oblečení
Díky své poloze na severním konci antilského oblouku vládne na Britských Panenských ostrovech příjemné subtropické klima s teplotami od 25 do 30 stupňů v zimě a 27 až 32 stupňů v létě. Na ostrově Tortola (Road Town) činí průměrný roční úhrn srážek 1 300 mm, na Virgin Gorda 1 000 mm a na Anegadě pouze 850 mm. Severovýchodní pasát s sebou stále přináší čerstvý větřík. Teplota vody je celoročně 25 stupňů.
Britské Panenské ostrovy jsou celoročním cílem cest s hlavní sezónou, která trvá od 15. prosince do 15. dubna, a vedlejší sezónou od 16. dubna do 14. prosince.

Kostely
Návštěva kostela na Britských Panenských ostrovech je nezapomenutelným zážitkem. Protože kostel se nachází téměř v každé zátoce, můžete se zúčastnit bohoslužeb různých vyznání.

Lékařská péče
Doporučuje se zdravotní pojištění pro cestu do zahraničí. Lékařská péče na Britských Panenských ostrovech je velmi dobrá, na ostrově Tortola se nachází i malá nemocnice. Naléhavé případy jsou letecky dopraveny do nemocnice v San Juan (Portoriko) (délka letu 35 min).

Letecké spojení
Více o mezinárodních leteckých spojích najdete zde. Další informace o letech uvnitř Karibiku získáte na této stránce.

Letiště
Letiště Terrance B. Lettsome International Airport se nachází na východním ostrůvku před ostrovem Tortola, který se nazývá Beef Island (kód letiště: EIS). Tento ostrůvek je propojen s hlavním ostrovem Tortola krátkým mostem.

Měna
Oficiální měnou na ostrovech je americký dolar. Kromě amerických dolarů v hotovosti je možné platit také cestovními šeky v amerických dolarech a platebními kartami. Na místě neexistuje žádná možnost výměny EUR, švýcarských franků,...

Místní zvyky
V zájmu místních obyvatel byste měli respektovat svou roli hosta. Domorodci ocení vhodné oblečení při návštěvě měst, v restauracích a barech, stejně jako správné oblečení při koupání.

Mobilní telefonování
Na Britských Panenských ostrovech je možné používat většinu mobilních telefonů zakoupených v ČR. Zákazníci se smlouvou T-Mobile nebo O2 mají většinou dobrý signál. Kdo se nechce vzdát svého mobilu, může si přímo na místě zakoupit odpovídající kartu. Při použití této karty dostanete nové číslo, které platí většinou jeden rok. Je třeba zaplatit jednorázový poplatek za připojení v hodnotě 20 USD. Poté je možné kartu dobít jakoukoli částkou. Další informace najdete např. na www.bmobile.co.tt nebo www.time4lime.com.

Nákupy
Oficiální měnou na Britských Panenských ostrovech je americký dolar. Všude je možné platit i běžnými platebními kartami (kromě Diner's Club). Obchody na Main Street a Wickhams Cay in Road Town jsou otevřeny od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Banky jsou otevřeny od pondělí do čtvrtka od 9 do 15 hodin, v pátek od 9 do 17 hodin . Ceny potravin a nápojů jsou o něco vyšší než v ČR (v závislosti na kurzu dolaru).
Oblíbenými suvenýry jsou velmi kvalitní karibské ruční práce a koření ze Sunny Caribbee Gallery (Roadtown/ Main Street a West End). Jako upomínka je oblíbený také Pusser's Rum a originální plechové šálky BVI Painkiller (k dostání v barech Pusser's Bars v Roadtown, West End, Leverick Bay nebo Marina Cay). Vývoz korálů je zakázán.

Nouzová volání
Čísla nouzového volání policie, hasičů nebo lékařské záchranné služby jsou 999 nebo 911. Mořská záchranná služba je k dispozici na čísle 767 nebo vysílačkou na kanálu 16.

Nudismus
Koupání bez plavek a „nahoře bez" je na plážích Britských Panenských ostrovů zakázáno. To platí i pro čluny, které kotví v přístavech.

Obyvatelstvo
Na ostrovech žije 28 000 obyvatel, cca 23 000 na ostrově Tortola, 3 500 na ostrově Virgin Gorda, asi 300 na ostrově Jost van Dyke a na Anegadě, další lidé obývají ostatní ostrovy a jachty. Ostrovy mají dobře propracované školství a s hodnotou 98 % školní docházky dosahují vysoké úrovně vzdělanosti. Státním jazykem je angličtina. Životní standard obyvatel je vysoký, kriminalita velmi nízká.

Očkování
Pro cestu na Britské Panenské ostrovy není nutné žádné speciální očkování. Běžné cestovní očkování je ovšem doporučeno vždy. Promluvte si se svým lékařem.

Otevírací doba
Obchody na Main Street a na Wickhams Cay v Road Town jsou otevřeny od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Banky jsou otevřeny od pondělí do čtvrtka od 9 do 15 hodin, v pátek od 9 do 17 hodin.

Platební karty

Na Britských Panenských ostrovech jsou přijímány všechny platební karty (kromě Diner's Club). Abyste mohli vybírat peníze kartou ve všech bankomatech, nezapomeňte prosím také na svůj PIN. Pozor! Pro cesty taxíkem a v mnoha restauracích je lepší mít u sebe hotovost.

Pošta
Pohledy a dopisy posílané leteckou poštou dorazí do Evropy obvykle během několika dní. Největší pošta na Britských Panenských ostrovech se nachází v Road Town na ostrově Tortola.

Rizika
Žádný strach! Na Britských Panenských ostrovech nenajdete žádná nebezpečná zvířata ani jedovaté hady. Existuje tu ale několik jedovatých rostlin, např. oleandr nebo filodendron sloní ucho. Pozor, kontakt s listy stromu jménem manchioneel může vyvolat silné podráždění kůže. Jeho plody připomínající malá jablka jsou vysoce jedovaté.

Spropitné
V případě, že spropitné není započítáno přímo na účtence, doporučuje se spropitné ve výši 5-10 % účtované částky. Pokud je spropitné již započítáno, přesto obsluhu potěší malá pozornost, pokud jste byli se službami spokojeni.

Svatby
Britské Panenské ostrovy jsou rájem novomanželů. Splnit předpoklady pro svatbu uznávanou v Evropě je velmi jednoduché . Musíte se zdržovat na ostrovech minimálně tři dny, potom můžete být oddáni, a to v kostele, na pláži nebo v zahradě vašeho hotelu. V ČR je oficiálně uznáván. Více informací najdete zde.

Telefonování
Předvolba pro Britské Panenské ostrovy: +1 – 284
Předvolba pro volání z Britských Panenských ostrovů do České republiky: 011 - 420
Přečtěte si prosím také informace týkající se „mobilního telefonování".

Trajekty
Více o spojení trajekty najdete zde.

Ubytování
Na ostrovech je k dispozici cca 1 300 pokojů ve 100 hotelích, apartmánech, penzionech a vilách.
Vyšší třída: 100-500 USD za osobu a noc
Střední třída: 50-100 USD za osobu a noc
Penziony a soukromé ubytování: 40-50 USD za osobu a noc
Více informací najdete na našich  stránkách hotelů.

Úřední jazyk
Oficiálním úředním jazykem je angličtina. Zpočátku je trochu těžké porozumět karibskému přízvuku místních obyvatel, ale s trochou trpělivosti si na něj rychle zvyknete. Domorodci jsou velmi otevření a rádi navazují kontakt s návštěvníky.

Vstupní požadavky a odjezd
Ke vstupu do země stačí cestovní pas se strojově čitelnými údaji platný minimálně dalších šest měsíců, zpáteční letenka nebo letenka na další cestu a potvrzení o ubytování. Protože se ale podmínky mohou částečně změnit, doporučuje se před odjezdem vždy kontaktovat britskou ambasádu nebo konzulát. Povolení k pobytu platí až jeden měsíc, poté je na místě možné prodloužení na max. 6 měsíců.
Turisté cestující na Britské Panenské ostrovy, kteří chtějí spojit svou dovolenou s pobytem nebo jenom výletem do USA, respektive na Americké Panenské ostrovy nebo ti, kteří přijíždějí přes USA, musí od 8. září 2010 zaplatit vstupní poplatek ve výši 14 USD. Poplatek je splatný v okamžiku, kdy cestující zažádá na internetu o povolení ESTA. Poplatek musí být zaplacen předem a lze jej uhradit pouze kreditní kartou. Kreditní karta nemusí být vystavena na jméno žadatele. Povolení platí dva roky a při novém vstupu do země o něj nemusíte znovu žádat.
Pro cestující na plachetnici, kteří chtějí na Americké Panenské ostrovy cestovat s vlastní nebo pronajatou jachtou, je předepsané americké vízum. Prosím informujte se o podmínkách na americkém velvyslanectví.
Opouštíte-li zemi letadlem, musíte zaplatit tzv. odjezdovou daň ve výši 20 USD. Pro jistotu byste měli mít tuto částku u sebe v hotovosti. Pokud opouštíte Britské Panenské ostrovy trajektem, např. ve směru St. Thomas, činí tento odjezdový poplatek 5 USD.

Vyhlídkové lety
Poskytovatele vyhlídkových letů najdete zde.

Zvířata
Domácí zvířata je možné přivézt do země na základě povolení vydaného ministerstvem zemědělství. O toto povolení musíte zažádat dlouho před plánovanou cestou na následující adrese:
Department of Agriculture
Paraquita Bay
Tortola
British Virgin Islands
Tel.: (+1 284) 495-2532
Fax: (+1 284) 495-1269

 

 
 
 
 

Abychom Vám usnadnili výběr vaší dovolené snů na - pro nás - 60 nejkrásnějších ostrovech v Karibiku, shromáždili jsme pro vás celou řadu užitečných informací.

Autopůjčovny
Protože na ostrovech neexistuje kromě taxi služby žádná veřejná doprava, doporučuje se pronajmout si na výlety auto. K tomu je potřeba při pobytu / pronájmu max. do 30 dní předložit řidičský průkaz. Chcete-li si pronajmout auto, musí vám být alespoň 25 let. Podrobné informace najdete zde.

Bezpečnost
Životní standard obyvatel je vysoký, a proto je podíl kriminality velmi nízký. Stále ještě najdete hotely, kde se nezamykají dveře, ale pro vaše pohodlí jsou pokoje vybaveny malým sejfem. Mnoho obyvatel ani nezamyká své domy nebo byty při odchodu do práce.

Cestovní kanceláře
Přehled cestovních kanceláří pořádajících cesty na Britské Panenské ostrovy najdete zde.

Cizí měny
Cizí měny nebo americké dolary mohou být dováženy v neomezeném množství.

Časové pásmo
Čas na Britských Panenských ostrovech je v zimě o pět hodin pozadu za středoevropským časem. V létě činí rozdíl šest hodin, protože se nepřechází na letní čas.

Diplomatické zastoupení
Za vízové záležitosti je odpovědné britské zastupitelství v Praze. Na Panenských ostrovech není žádné české zastupitelství.
Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska
Thunovská 14, 118 00  Praha 1
Tel: 257 402 111
Fax: 257 402 296
E-mail: info@britain.cz
Provozní hodiny: po-pá 08,30 - 12,30, 13,30 – 17,00

Dovoz
Bez cla smí být dovezeno:
200 cigaret, 50 doutníků nebo 200 g tabáku
2 litry alkoholu
60 ml parfému
Návštěvníci si mohou na Britské Panenské ostrovy přivézt v omezené míře potraviny. Z důvodu celosvětového nebezpečí slintavky a kulhavky a také nemoci šílených krav je dovoz masných produktů zakázán zákonem. Ve výjimečných případech může být podána žádost o povolení na ministerstvu zemědělství. Rozhodnutí o povolení stojí 25 USD. Další informace: Ministerstvo zemědělství +1 284- 495 2532. Náklady na dovoz potravinových produktů se pohybují mezi 5 % - 15 % hodnoty zboží.

Elektrické přístroje
Elektrické napětí je 110 V. Pro zásuvky je nutný americký adaptér, který si ve většině hotelů můžete vypůjčit. 

Festivaly a akce
Návštěva Britských Panenských ostrovů se vyplatí obzvláště během velkých akcí, které vyjadřují prostřednictvím mnoha hudebních a kulinářských lahůdek typickou karibskou radost ze života. Zde je malá ochutnávka:
Bomba's Full Moon Party se slaví o každém úplňku v Bomba's Surfside Shack na ostrově Tortola.
Již více než 30 let startují vždy v březnu/dubnu stovky plachetnic na BVI Spring Regatta, jedné z největších akcí plachetnic v Karibiku.
Počátkem července žijí ostrovy ve znamení windsurfingu během akce HIHO, která trvá celý týden.
V posledním červencovém týdnu se koná největší slavnost na ostrovech, karneval Britských Panenských ostrovů – Festival svobody. Slaví se zrušení otroctví, a to celé dva týdny s průvody, sportovními soutěžemi a množstvím hudby.
Další akce najdete v našem kalendáři akcí.

Gastronomie
Kuchyně je většinou směsí dobrých mezinárodních jídel a místních pokrmů s karibským kořením. V soutěži „A Taste of the Caribbean" v říjnu 1997 v Portoriku vyhráli kuchaři z Panenských ostrovů sedm zlatých medailí. Přední hotely jako Peter Island Resort, Biras Creek Hotel, Bitter End Yacht Club a Rosewood Little Dix Bay přesvědčily porotu svým kuchařským uměním. Z dvaceti zúčastněných karibských států dokázal vyhrát další zlatou medaili pouze tým z Portorika. Nejlepší kuchyni si návštěvníci vychutnají v 300 let starém cukrovaru, v hotelu „Sugar Mill Hotel" na ostrově Tortola. Kromě toho je zde mnoho malých, ale dobrých restaurací.
Typickou místní specialitou je polévka z kozího a skopového masa (goat water) s fungi (kukuřičnými knedlíčky). Kromě koktejlu známého jako „BVI Painkiller" je zvláštností likér z guávových bobulí vyráběny pouze na zdejších ostrovech. Tyto bobule používané k výrobě likéru nemají nic společného s guavou. Likér se tradičně vyráběl na Vánoce, ale dá se koupit celý rok.

Hlídání dětí
Služba hlídání dětí se postará o odpočinek rodičů a o zábavu dětí. Kvalifikované chůvy jsou k dispozici na ostrovech Tortola a Virgin Gorda a jsou připraveny v hotelech a vilách kdykoli pečovat o děti hostů a hrát si s nimi. Na www.tropicalnannies.com si můžete rezervovat chůvu již před odjezdem z Evropy.
Internet
Kromě většiny větších hotelů si můžete přečíst své e-maily také v následujících internetových kavárnách:
Gift Shop, Anegada
Trellis Bay Cyber Cafe (Boardsailing BVI), Beef Island
Copyright Systems, Road Town, Tortola
Caribbean Connections, Road Town, Tortola
Caribbean Wave, Road Town, Tortola
Caribbean Printing, Road Town, Tortola
The Pub, Road Harbour, Tortola
Nanny Cay Marina, Tortola
Virgin Gorda Yacht Harbour, Spanish Town, Virgin Gorda
Leverick Bay Resort, North Sound, Virgin Gorda
Bitter End Yacht Club, North Sound, Virgin Gorda - OD 16.6. 2015 UZAVŘEN !!!
Marina, Peter Island Resort
Christine's Bakery, Great Harbour, Jost Van Dyke

Jachty
Rozsáhlý seznam charterových společností, u kterých si můžete pronajmout jachtu, najdete na naší stránce o pronájmu jachet.

Jízda autem
Na ostrovech se jezdí vlevo. Volant v autech je však stejně jako v Evropě na levé straně. Díky nízké hustotě provozu nepředstavuje jízda autem žádný problém.

Kdy cestovat
Na ostrovech vládne celý rok teplé tropické klima s teplotami mezi 24°C a 32°C. Na podzim je třeba počítat s častějšími dešťovými přeháňkami, které jsou většinou pouze krátké. Hlavní sezóna je od půli prosince do půli dubna, ostrovy je ovšem možné navštívit celoročně. Mimo hlavní sezónu nabízejí hotely někdy až 40% slevu.

Kempování
Na Britských Panenských ostrovech existuje několik kempů, kde můžete přenocovat v postavených stanech nebo ve svém vlastním. Kempování ve volné přírodě je na Britských Panenských ostrovech zakázáno.
Anegada Beach Campground, Anegada
Tel.:(+1 284)495-9466
20-30 USD za noc ve stanu
7 USD s vlastním stanem
Brewers Bay Campground, Tortola
Tel:+1 (284) 494 3463
35 USD za noc ve stanu
10 USD ve vlastním stanu
Mac's Place Camping, Anegada
Tel:+1 (284) 495 8020
25-45 USD za noc ve stanu
White Bay Campgroud, Jost Van Dyke
Tel: +1 (284) 495 9312
25 USD za noc ve stanu
35-45 USD za noc v chatce
15 USD s vlastním stanem

Klima a oblečení
Díky své poloze na severním konci antilského oblouku vládne na Britských Panenských ostrovech příjemné subtropické klima s teplotami od 25 do 30 stupňů v zimě a 27 až 32 stupňů v létě. Na ostrově Tortola (Road Town) činí průměrný roční úhrn srážek 1 300 mm, na Virgin Gorda 1 000 mm a na Anegadě pouze 850 mm. Severovýchodní pasát s sebou stále přináší čerstvý větřík. Teplota vody je celoročně 25 stupňů.
Britské Panenské ostrovy jsou celoročním cílem cest s hlavní sezónou, která trvá od 15. prosince do 15. dubna, a vedlejší sezónou od 16. dubna do 14. prosince.

Kostely
Návštěva kostela na Britských Panenských ostrovech je nezapomenutelným zážitkem. Protože kostel se nachází téměř v každé zátoce, můžete se zúčastnit bohoslužeb různých vyznání.

Lékařská péče
Doporučuje se zdravotní pojištění pro cestu do zahraničí. Lékařská péče na Britských Panenských ostrovech je velmi dobrá, na ostrově Tortola se nachází i malá nemocnice. Naléhavé případy jsou letecky dopraveny do nemocnice v San Juan (Portoriko) (délka letu 35 min).

Letecké spojení
Více o mezinárodních leteckých spojích najdete zde. Další informace o letech uvnitř Karibiku získáte na této stránce.

Letiště
Letiště Terrance B. Lettsome International Airport se nachází na východním ostrůvku před ostrovem Tortola, který se nazývá Beef Island (kód letiště: EIS). Tento ostrůvek je propojen s hlavním ostrovem Tortola krátkým mostem.

Měna
Oficiální měnou na ostrovech je americký dolar. Kromě amerických dolarů v hotovosti je možné platit také cestovními šeky v amerických dolarech a platebními kartami. Na místě neexistuje žádná možnost výměny EUR, švýcarských franků,...

Místní zvyky
V zájmu místních obyvatel byste měli respektovat svou roli hosta. Domorodci ocení vhodné oblečení při návštěvě měst, v restauracích a barech, stejně jako správné oblečení při koupání.

Mobilní telefonování
Na Britských Panenských ostrovech je možné používat většinu mobilních telefonů zakoupených v ČR. Zákazníci se smlouvou T-Mobile nebo O2 mají většinou dobrý signál. Kdo se nechce vzdát svého mobilu, může si přímo na místě zakoupit odpovídající kartu. Při použití této karty dostanete nové číslo, které platí většinou jeden rok. Je třeba zaplatit jednorázový poplatek za připojení v hodnotě 20 USD. Poté je možné kartu dobít jakoukoli částkou. Další informace najdete např. na www.bmobile.co.tt nebo www.time4lime.com.

Nákupy
Oficiální měnou na Britských Panenských ostrovech je americký dolar. Všude je možné platit i běžnými platebními kartami (kromě Diner's Club). Obchody na Main Street a Wickhams Cay in Road Town jsou otevřeny od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Banky jsou otevřeny od pondělí do čtvrtka od 9 do 15 hodin, v pátek od 9 do 17 hodin . Ceny potravin a nápojů jsou o něco vyšší než v ČR (v závislosti na kurzu dolaru).
Oblíbenými suvenýry jsou velmi kvalitní karibské ruční práce a koření ze Sunny Caribbee Gallery (Roadtown/ Main Street a West End). Jako upomínka je oblíbený také Pusser's Rum a originální plechové šálky BVI Painkiller (k dostání v barech Pusser's Bars v Roadtown, West End, Leverick Bay nebo Marina Cay). Vývoz korálů je zakázán.

Nouzová volání
Čísla nouzového volání policie, hasičů nebo lékařské záchranné služby jsou 999 nebo 911. Mořská záchranná služba je k dispozici na čísle 767 nebo vysílačkou na kanálu 16.

Nudismus
Koupání bez plavek a „nahoře bez" je na plážích Britských Panenských ostrovů zakázáno. To platí i pro čluny, které kotví v přístavech.

Obyvatelstvo
Na ostrovech žije 28 000 obyvatel, cca 23 000 na ostrově Tortola, 3 500 na ostrově Virgin Gorda, asi 300 na ostrově Jost van Dyke a na Anegadě, další lidé obývají ostatní ostrovy a jachty. Ostrovy mají dobře propracované školství a s hodnotou 98 % školní docházky dosahují vysoké úrovně vzdělanosti. Státním jazykem je angličtina. Životní standard obyvatel je vysoký, kriminalita velmi nízká.

Očkování
Pro cestu na Britské Panenské ostrovy není nutné žádné speciální očkování. Běžné cestovní očkování je ovšem doporučeno vždy. Promluvte si se svým lékařem.

Otevírací doba
Obchody na Main Street a na Wickhams Cay v Road Town jsou otevřeny od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Banky jsou otevřeny od pondělí do čtvrtka od 9 do 15 hodin, v pátek od 9 do 17 hodin.

Platební karty

Na Britských Panenských ostrovech jsou přijímány všechny platební karty (kromě Diner's Club). Abyste mohli vybírat peníze kartou ve všech bankomatech, nezapomeňte prosím také na svůj PIN. Pozor! Pro cesty taxíkem a v mnoha restauracích je lepší mít u sebe hotovost.

Pošta
Pohledy a dopisy posílané leteckou poštou dorazí do Evropy obvykle během několika dní. Největší pošta na Britských Panenských ostrovech se nachází v Road Town na ostrově Tortola.

Rizika
Žádný strach! Na Britských Panenských ostrovech nenajdete žádná nebezpečná zvířata ani jedovaté hady. Existuje tu ale několik jedovatých rostlin, např. oleandr nebo filodendron sloní ucho. Pozor, kontakt s listy stromu jménem manchioneel může vyvolat silné podráždění kůže. Jeho plody připomínající malá jablka jsou vysoce jedovaté.

Spropitné
V případě, že spropitné není započítáno přímo na účtence, doporučuje se spropitné ve výši 5-10 % účtované částky. Pokud je spropitné již započítáno, přesto obsluhu potěší malá pozornost, pokud jste byli se službami spokojeni.

Svatby
Britské Panenské ostrovy jsou rájem novomanželů. Splnit předpoklady pro svatbu uznávanou v Evropě je velmi jednoduché . Musíte se zdržovat na ostrovech minimálně tři dny, potom můžete být oddáni, a to v kostele, na pláži nebo v zahradě vašeho hotelu. V ČR je oficiálně uznáván. Více informací najdete zde.

Telefonování
Předvolba pro Britské Panenské ostrovy: +1 – 284
Předvolba pro volání z Britských Panenských ostrovů do České republiky: 011 - 420
Přečtěte si prosím také informace týkající se „mobilního telefonování".

Trajekty
Více o spojení trajekty najdete zde.

Ubytování
Na ostrovech je k dispozici cca 1 300 pokojů ve 100 hotelích, apartmánech, penzionech a vilách.
Vyšší třída: 100-500 USD za osobu a noc
Střední třída: 50-100 USD za osobu a noc
Penziony a soukromé ubytování: 40-50 USD za osobu a noc
Více informací najdete na našich  stránkách hotelů.

Úřední jazyk
Oficiálním úředním jazykem je angličtina. Zpočátku je trochu těžké porozumět karibskému přízvuku místních obyvatel, ale s trochou trpělivosti si na něj rychle zvyknete. Domorodci jsou velmi otevření a rádi navazují kontakt s návštěvníky.

Vstupní požadavky a odjezd
Ke vstupu do země stačí cestovní pas se strojově čitelnými údaji platný minimálně dalších šest měsíců, zpáteční letenka nebo letenka na další cestu a potvrzení o ubytování. Protože se ale podmínky mohou částečně změnit, doporučuje se před odjezdem vždy kontaktovat britskou ambasádu nebo konzulát. Povolení k pobytu platí až jeden měsíc, poté je na místě možné prodloužení na max. 6 měsíců.
Turisté cestující na Britské Panenské ostrovy, kteří chtějí spojit svou dovolenou s pobytem nebo jenom výletem do USA, respektive na Americké Panenské ostrovy nebo ti, kteří přijíždějí přes USA, musí od 8. září 2010 zaplatit vstupní poplatek ve výši 14 USD. Poplatek je splatný v okamžiku, kdy cestující zažádá na internetu o povolení ESTA. Poplatek musí být zaplacen předem a lze jej uhradit pouze kreditní kartou. Kreditní karta nemusí být vystavena na jméno žadatele. Povolení platí dva roky a při novém vstupu do země o něj nemusíte znovu žádat.
Pro cestující na plachetnici, kteří chtějí na Americké Panenské ostrovy cestovat s vlastní nebo pronajatou jachtou, je předepsané americké vízum. Prosím informujte se o podmínkách na americkém velvyslanectví.
Opouštíte-li zemi letadlem, musíte zaplatit tzv. odjezdovou daň ve výši 20 USD. Pro jistotu byste měli mít tuto částku u sebe v hotovosti. Pokud opouštíte Britské Panenské ostrovy trajektem, např. ve směru St. Thomas, činí tento odjezdový poplatek 5 USD.

Vyhlídkové lety
Poskytovatele vyhlídkových letů najdete zde.

Zvířata
Domácí zvířata je možné přivézt do země na základě povolení vydaného ministerstvem zemědělství. O toto povolení musíte zažádat dlouho před plánovanou cestou na následující adrese:
Department of Agriculture
Paraquita Bay
Tortola
British Virgin Islands
Tel.: (+1 284) 495-2532
Fax: (+1 284) 495-1269

 

100 Pond Bay

100 Pond Bay

Address:
Pond Bay, Virgin Gorda.
Phone:
(646) 783-0300
 
1748 Restaurant

1748 Restaurant

Address:
Long Bay Resort. West End, Tortola.
Phone:
 
1780 Lower Estate Sugar Works

1780 Lower Estate Sugar Works

Address:
Station Ave. Road Town, Tortola.
Phone:
 
23. ročník Firecracker 500 Race

23. ročník Firecracker 500 Race

Address:
Nanny Cay, Tortola.
When:
4 Jul - 5 Jul
 
26th Annual Pro-AM Regatta

26th Annual Pro-AM Regatta

Address:
North Sound, Vigin Gorda.
When:
27 Oct - 3 Nov
 
28th Annual Pro-AM Regatta

28th Annual Pro-AM Regatta

Address:
North Sound. Vigin Gorda.
When:
26 Mar - 26 Mar
 
39. ročník Foxy’s Wooden Boat Regatta

39. ročník Foxy’s Wooden Boat Regatta

Address:
Jost Van Dyke.
When:
24 May - 26 May